Užgulusi nosis?

Kamuoja užgulusi nosis? Kada kreiptis į  otorinolaringologą

 

Gali būti, kad jus kamuoja ne alerginė sloga, o sinusitas.  Arba jūsų vaikas apsunkintai kvėpuoja pro nosį ne dėl slogos, o dėl adenoidų. O vaiko nosies užgulimas, knarkimas ir nuolatinės slogos, dėl kurių skiriami antibiotikai, baigtųsi  išoperavus adenoidus Gal nosies sekrecija, nosies užgulimas ir net  ausų užgulimas yra ne dėl lėtinės slogos, o dėl nosies polipų.  Nustačius nosies užgulimo priežastį, gavus tinkamą gydymą, daugelį “nosies” bėdų galima išspręsti. Nuo šiol Tauragės apskrities gyventojai gali konsultuotis įstaigoje, kurioje gydytojai otorinolaringologai atlieka šiuolaikinius ausų, nosies, gerklės tyrimus. Tauragėje,  privačiame LOR gydytojų kabinete (Bažnyčių g. 7), apžiūrai ir diagnostiniams tyrimams naudojama nauja moderni įranga, skirta nosies, sinusų, ryklės bei gerklų endoskopijai. Šio kabineto specialistai pastebi, kad viena dažniausių jų pacientų bėdų – nosies užgulimas ir įvairios dėl to kilusios komplikacijos.

 

Ar visos bėdos – dėl slogos

Specialistai sako, kad net paprasta sloga bent savaitei sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą.  Atsiradus apsunkintam kvėpavimui pro nosį, atsiranda silpnumas, kamuoja galvos skausmai, sumažėja darbingumas, sutrinka miegas, žmogus pasidaro irzlus, blogos nuotaikos. Apie tai, kokios dažniausios nosies užgulimo priežastys, galimos komplikacijos bei efektyviausi gydymo būdai, papasakojo gydytojas otorinolaringologas RŪTENIS PAULAUSKAS. Anot jo, užgulusi nosis arba pasunkėjęs kvėpavimas pro nosį gali būti trumpalaikis ir nuolatinis. Trumpalaikis dažniausiai susijęs su viršutinių kvėpavimo takų infekcija, peršalimu, virusine ar alergine sloga. Nuolatinis apsunkintas kvėpavimas pro nosį gali būti dėl iškrypusios nosies pertvaros, nosies vožtuvų nepakankamumo, nosies kriauklių hipertrofijos, nosies polipozės. Kvėpavimas pro nosį sutrinka sergant lėtine sloga ar sinusitu.

Galimos komplikacijos priklauso nuo nosies užgulimo priežasties. Jei ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija ar sloga užsitęsia ilgiau nei savaitę, ji gali komplikuotis bakterine infekcija, sinusitu ar ausies uždegimu. Jei žmogus apsunkintai kvėpuoja pro nosį dėl nosies pertvaros, kriauklių ar vožtuvų patologijos, jiems dažniau kartojasi ūminiai sinusitai, ausų uždegimai, vargina galvos skausmai, ausų užgulimas, gali išsivystyti lėtinis sinusitas, uoslės bei klausos sutrikimai.

 

Šiuolaikinis nosies tyrimas

R. Paulauskas patikina, kad informatyviausias nosies landų, sinusų ir nosiaryklės apžiūros ir diagnostikos tyrimas yra videoendoskopija. „Tyrimo metu endoskopu  galime apžiūrėti ir įvertinti vietas ir sritis, kurios neprieinamos ir nematomos įprastos apžiūros metu. Be to, matomas vaizdas filmuojamas, todėl po tyrimo pacientui  galime parodyti ir paaiškinti pakitimus. Mums, gydytojams, endoskopija labai svarbi ne tik diagnostikai, bet ir vertinant gydymo efektyvumą, kai galime sulyginti vaizdus prieš ir po gydymo“, - pasakojo otorinolaringologas, pažėręs patarimų, kada reikia kreiptis į gydytoją. “Jei susirgus peršalimu, sloga, apsunkintas kvėpavimas vargina daugiau nei savaitę ir būklė negerėja, atsiranda karščiavimas, galvos skausmas, ausų skausmas ar užgulimas, - kreipkitės į gydytoją. Jei nosies užgulimas vargina daug metų, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju otorinolaringologu“, -  patarė R. Paulauskas, patikinęs, kad be priežasties nosis neužgula.

 

Specialistas pataria: jei vaikas miegodamas knarkia

Vaikams nuo 3 iki 10 metų apsunkintą kvėpavimą pro nosį gali sukelti adenoidai. Dėl ryklinės tonzilės išdidėjimo pasidaro sunku kvėpuoti pro nosį, gali atsirasti ausų užgulimas, klausos nusilpimas. Jei vaikas dienos metu būna prasižiojęs, ilgainiui pradeda formuotis netaisyklingas sąkandis, keičiasi veido forma. Esant apsunkintam kvėpavimui pro nosį, vaikas pradeda knarkti. Sutrikus miegui, vaikas pasidaro irzlesnis, mieguistas.  Priklausomai nuo nosies užgulio priežasties, gydymas gali būti medikamentinis arba chirurginis. Tad jei jūsų vaikas miegodamas knarkia, nedelsdami kreipkitės į  gyd.otorinolaringologą.

Susisiekite su mumis

ačiū