Klausos sutrikimai - nebe vyresnių žmonių problema

Klausos problemų turi daugiau nei 5 % pasaulio gyventojų arba daugiau nei 466 milijonai žmonių. Gegužės mėnuo daugelyje pasaulio šalių minimas, kaip geros klausos mėnuo.

Kokia šiandienos žmonių klausa papasakojo ausų, nosies, gerklės ligų gydytoja Reda Lesutytė.

 

Klausos sutrikimai – nebe vyresnių žmonių problema

Gydytoja pastebi, kad klausos nusilpimas diagnozuojamas vis jaunesniems žmonėms. Anot jos, tarp visų klausos problemų turinčių žmonių, vyresni nei 65 metų žmonės sudaro tik apie 34 %. “Vadinasi, didžioji dalis silpniau girdinčių žmonių yra darbingo amžiaus žmonės, jaunuoliai ir vaikai“, - paaiškino R. Lesutytė.

 

Klausą pažeidžia triukšmas

Naujausių tyrimų duomenimis, pagrindinė klausos nusilpimo priežastis yra ne amžius, o triukšmas. Jauniems žmonėms klausą pažeidžia didelis kasdienis triukšmas. Pavyzdžiui, transporto priemonių garsas, triukšmas kavinėse ar restoranuose, stiprus garsas koncertuose ar sporto renginiuose. Taip pat garsiai per ausines klausoma muzika.

Triukšmo sukeltas klausos pažeidimas yra negrįžtamas procesas, nes pažeistos jautriosios vidinės ausies ląstelės neatsistato ir neatsinaujina. Tokiems žmonėms girdėti padeda klausos aparatai.

 

Liūdna prognozė...

Prognozuojama, kad 2050 metais klausos problemų turės daugiau nei 900 milijonų žmonių, t.y., vienas iš dešimties žmonių. Todėl gydytoja ragina pasirūpinti savo, tėvų bei vaikų klausa ir, pajutus pirmuosius klausos nusilpimo požymius, atlikti klausos tyrimą.

 

Požymiai, išduodantys, kad reikia pasitikrinti klausą

 „Kai klausa silpsta palaipsniui, žmogus iš pradžių to nepajaučia. Jam atrodo, kad kiti žmonės pradėjo neaiškiai kalbėti. Vėliau, supratęs, kad silpniau gidri, dažniausiai nepripažįsta to tol, kol jo klausa netampa didele problema ne tik jam, bet ir šeimos nariams“, - pastebi R. Lesutytė.

 

Ar dažnai prašote pakartoti?

O gal girdite, bet ne visada aiškiai suprantate, ką jums sako? Ar garsiau nei kiti šeimos nariai žiūrite televizorių? Jei taip, neišsigąskite, tiesiog kreipkitės į ausų, nosies, gerklės ligų gydytoją ir laiku išsitirkite klausą. 

Susisiekite su mumis

ačiū