Gripas ir klausos sutrikimai

GRIPAS IR KLAUSOS SUTRIKIMAI

 

Užsitęsus gripo ir peršalimo sezonui, LOR gydytojų kabineto gydytojai pastebi, kad padaugėjo gripo viruso sukeltų staigių klausos sutrikimų. Kokios galimos ausų ir klausos komplikacijos ir kaip jų išvengti papasakojo ausų, nosies, gerklės ligų gydytoja REDA LESUTYTĖ.

 

Ar žinojote, kad gripo metu galima apkursti?

Gydytoja paaiškino, kad klausos išeitys priklauso nuo ausies pažeidimo vietos. Kai klausa nusilpsta dėl vidurinės ausies ar klausomojo vamzdžio, dažniausiai prikurtimas būna laikinas. Tačiau, jei gripo virusas pažeidžia klausos nervą, laiku nesikreipus į gydytoja, nusilpusi klausa gali likti visam laikui.

 

Klausos sutrikimo priežastys

Jei gripo metu žmogus sloguoja, klausa gali nusilpti dėl slogos metu vidurinėje ausyje atsirandančio skysčio. Žmogus jaučia, lyg jo ausyje būtų vandens, kartais atsiranda autofonija, t.y., neįprastai stiprus savo paties balsas pažeistoje ausyje. Šis klausos sutrikimas dažniausiai yra laikinas ir klausa iš lėto atsistato per kelias savaites.

Jei atsiranda ausies skausmas arba pastebėjote, kad iš ausies bėga sekretas, gali būti, kad sloga komplikavosi bakteriniu ausies uždegimu, kuris sukelia ilgiau trunkantį klausos sutrikimą, o klausai atsistatyti reikia daugiau nei mėnesio.

Gydytoja pastebi, kad šiais metais padaugėjo staigių prikurtimų dėl virusinio klausos nervo pažeidimo. Pastarojo išeitys gali būti liūdnos. Jei  gydymas nepradedamas per pirmas paras, klausos sutrikimas gali likti visam laikui.

 

Kaip apsisaugoti?

Susirgus peršalimu ar gripu – būtina likti namie. Infekcijų metu  labai svarbu režimas: poilsis, gausus skysčių vartojimas, sveikas maistas. Taip pat ir gydytojo paskirtų vaistų teisingas vartojimas. Komplikacijos dažnesnės žmonėms, kurie nesilaiko režimo arba tiems, kurių imunitetas nusilpęs.

Ausų komplikacijas galima įtarti, jei sutriko klausa, atsirado ausies užgulimas, autofonija, cypimas, ūžesys ar traškėjimas ausyje, ausies skausmas, sekrecija iš ausies. „Jei gripo metu staiga nusilpo klausa, skubiai kreipkitės į LOR gydytoją“, - pataria R. Lesutytė.

Susisiekite su mumis

ačiū