Galimas lazerio Clear + Brilliant šalutinis poveikis, komplikacijos

Klinikiniai tyrimai parodė, kad Clear + Brilliant lazerio procedūros yra saugios. Su procedūromis susijusių šalutinių poveikių ir komplikacijų atsiradimo tikimybė maža. Žemiau lentelėje nurodytos komplikacijos yra labai retos, tačiau gali būti susijusios su neabliaciniu lazeriu atliekamomis procedūromis.

 

GALIMI PAŠALINIAI POJŪČIAI IR REIŠKINIAI:

Galimi pašaliniai reiškiniai, pojūčiai Aprašymas
Diskomfortas Dauguma žmonių procedūros metu jaučia vienokį ar kitokį su karščiu susijusį diskomfortą (skausmą). Šis diskomfortas dažniausiai laikinas, t.y. juntamas procedūros metu ir kelas valandas po jos. Retais atvejais procedūros atlikimo vietoje pacientai jautė nedidelį jautrumą kelias savaites po procedūros.
Raudonis ir patinimas Procedūra lazeriu sukelia skirtingo laipsnio raudonio ir patinimo atsiradimą procedūros atlikimo vietoje. Priklausomai nuo procedūros sudėtingumo ir paciento fiziologinių savybių, šie bendro pobūdžio pašaliniai reiškiniai gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Lengva ar vidutinio sunkumo praeinanti eritema – įprastas atsakas po kiekvienos lazerinės procedūros. Tačiau jei eritema sunki arba išlieka daug ilgiau nei tikėtasi, derėtų neatlikinėti pakartotinių procedūrų, kol ši būklė nedingsta. Skirtingiems asmenims gali pasireikšti skirtinga reakcija.
Perštėjimas Šis pojūtis yra natūralus žaizdos gijimo procesas, tačiau kartais gali būti infekcijos, prasto žaizdos gijimo ar dermatito požymis.
Aknė (spuogų) ar Milia susiformavimas Gali būti aknės paūmėjimas ar Milia susiformavimas (smulkūs balti spuogeliai ar mažos cistos odoje). Šie simptomai dažniausiai visiškai praeina.
Herpes Simplex Reaktyvacija Jei planuojamoje procedūros vietoje yra buvę Herper Simplex bėrimas, retais atvejais procedūros atlikimo vietose galimas Herpes Simplex viruso sukeltas bėrimo suaktyvėjimas.
Laikinos kraujosruvos

Procedūros vietoje gali atsirasti laikinų kraujosruvų.

 

 

GALIMOS KOMPLIKACIJOS:

Galimos komplikacijos Aprašymas

Kraujavimas, šlapiavimas,šašo susiformavimas

Gydymas lazeriu gali sukelti taškinį kraujavimą, petechijas (raudonos ar purpurinės spalvos taškai ant odos), ir/ar šlapiavimą, ir, jei odos skysčiai ar kraujas išdžiųsta, šašų susiformavimą
Pūslės, nudegimai, randėjimas Karštis viršutiniuose odos sluoksniuose gali sukelti pūsles ar nudegimus ir tolimesnį rando susiformavimą. Karščio garai gali įtakoti odos sluoksnių (tarp vidurinio ir viršutinio odos sluoksnio) atsiskyrimą ir pūslelių susiformavimą, kurios dažniausiai išnyksta po 2-4 dienų. Rando formavimasis gali būti stebimas po pūslelių susiformavimo, bet dažniausiai išnyksta kaip ir natūraliame odos formavimosi procese.
Randėjimas Randėjimo procesas galimas atliekant bet kokias lazerines procedūras, net ir su neabliaciniu frakciniu lazeriu Clear + Brilliant. Vietinis randėjimas gali atsirasti dėl lazerio poveikio arba dėl infekcijos ar fizinio dirginimo, pvz., krapštymo ar trynimo. Randėjimas galimas dėl odos paviršiaus pažeidimo ir/ar nenormalaus/netinkamo jos sugijimo. Randai gali būti laikini arba nuolatiniai, gali būti iškilę ar įdubę.
Pigmentacijos pasikeitimai

Visų lazerinių procedūrų metu gali atsirasti laikinas arba nuolatinis odos spalvos pasikeitimas. Hipopigmentacija ir hiperpigmentacija po uždegimo – daugelio lazerinių procedūrų komplikacijos, galinčios pasireikšti naudojant ir Clear + Brilliant  lazerį. Saugant odą nuo saulės, pigmentacijos pasikeitimo pavojus sumažėja.

Gijimo fazėje, atliktos procedūros vietoje, galima stebėti odos patamsėjimą. Tai vadinama PUH (použdegiminė hiperpigmentacija, ang. PIH – post inflammatory hyperpigmentation). PUH yra normali odos reakcija į pažeidimą. Odos funkcijos gijimo laikotarpiu tampa hiperaktyvios, įskaitant ir ląsteles, kurios gamina pigmentą. PUH dažniau atsiranda tamsesnės odos pacientams, po procedūros įdegus saulėje ar žmonėms, kurių oda prieš procedūrą buvo įdegusi saulėje. Norint sumažinti PUH riziką, procedūros vietos turi būti apsaugotos nuo tiesioginių saulės spindulių. Apsauginį kremą nuo saulės rekomenduojama naudoti iki 6 mėnesių.

Ypatingai retais atvejais padidėjusi odos pigmentacija gali atsirasti net ir saugant odą nuo saulės spindulių. Ši pigmentacija dažniausiai išnyksta per 3 – 6 mėnesius.
Hipopigmentacija (pigmentacijos sumažėjimas) Kai kuriems pacientams, procedūros vietose gali atsirasti pigmento sumažėjimas (hipopigmentacija) ir procedūros vietos oda tampa šviesesnė nei aplinkinės oda. Ši reakcija kartais gali būti ir nuolatinė.
Infekcija Kiekvienos lazerio procedūros metu yra infekcijos rizika. Pastebėjus infekciją, ją būtina gydyti išviršiniais ir (arba) sisteminiais vaistiniais preparatais. Jei po procedūros susidaro pūslelės ar kraujavimas, į šias vietas gali patekti infekcija, nuo kurios gali prasidėti randėjimas ar pigmento pasikeitimai.
Akių pažeidimai ar sudirginimai Akių pažeidimai galimi dėl kremo patekimo į akis. Procedūros metu jūsų akys bus uždengtos specialiais akiniais. Jei procedūros metu nusiimsite akinius, lazerio spinduliai gali turėti tiesioginį poveikį akių gleivinei ir ją pažeisti.
Lėtesnis žaizdų gijimas/odos tekstūros pasikeitimai Po visų lazerinių procedūrų pakartotinė epitelizacija gali nevykti, dėl paciento fiziologinių savybių (t. y., prastesnio žaizdų gijimo, ar po gydymo lazeriu netinkamos odods proiežiūros). Dėl to gali atsirasti nepageidaujamų odos tekstūros pakitimų.
Susisiekite su mumis

ačiū